Mróz przysparza kłopotów. Oszust z Obszy przyłapany na gorącym uczynku!

Mróz, Marchewka i Szczecina w opałach

Właściciel majątku Chojno w powiecie chełmskim p. Antoni Boduszyński ma nielada powód by się swoją dzielnością pochełpić. Od pewnego czasu na terenie jego majątku dał się silnie we znaki… Mróz. Nie był to objaw zimy lutej, lecz wielki, barczysty drab trudniący się kłusownictwem. Do swej pomocy miał Mróz – Marchewkę – nie taką do jedzenia, a do umieszczenia w kozie, przez zimę, by się nie zepsuła. Otóż p. Boduszyński w tych dniach zauważył Marchewkę, którego chciał zatrzymać. Ten jednak rzucił się do ucieczki. P. Boduszyński strzelił z dubeltówki raniąc Marchewkę lekko w usta. Po zatrzymaniu Marchewki, p. Boduszyńskiemu udało się również unieszkodliwić Mroza, jedynie trzeci kłusownik Roman Szczecina narazie się gdzieś skrył.


Symulował napad bandycki

by uzyskać zwolnienie od podatków

Kilka dni temu na posterunek policji w Babicach zgłosił się niejaki Kutyna Józef właściciel sklepu ze wsi Obsza gm. Babice powiatu biłgorajskiego i złożył doniesienie, że na szosie pomiędzy wsią Różeniec a folwarkiem Różeniec napadło na niego 3-ch uzbrojonych w pałki drabów, którzy pobili go dotkliwie a następnie zabrali mu wieziony do sklepu towar wartości 110 zł. Zarządzone w tej sprawie dochodzenie policyjne ustaliło, że żadnego napadu na Kutyna nie było. Okazało się, że napad symulował on mając nadzieję, że w ten sposób uzyska zniżkę podatku dochodowego i obrotowego nałożonego na niego przez Urząd Skarbowy w Biłgoraju. Sztuczka ta nie udała się Kutynie. Za symulowanie napadu został on aresztowany i przekazany władzom sądowym. Odpowie on z art. 156 K. K.


V_0359_1931_0344-00004


Godziny handlu w okresie przedświątecznym. Zarząd Stowarzyszenia Kupców Polskich w Lublinie niniejszym przypomina, iż w tygodniu przedświątecznym t. j. od dnia 18 grudnia r. b. do dnia 23 włącznie sklepy mogą być otwarte o dwie godziny dłużej, jednak nie dłużej niż do godz. 21-ej, w ostatnią zaś niedzielę przedświąteczną, t. j. dnia 20 grudnia r. b. dozwolone jest wykonywanie handlu o godz. 13 do 18, a w dniu 24 grudnia r.b. do godz. 18-ej.


Pod kopytami koni. W dniu wczorajszym na ul. S-to Duskiej miał miejsce wypadek, który omal nie pociągnął za sobą jednego życia ludzkiego. Oto z bramy domu Nr. 10 wyjechała na jezdnię ciężko wyładowana fura w tej chwili przechodził tamtędy 70 letni Michał Schab zamieszkały przy ulicy Zamojskiej 6. Schab nie zdążył zejść z drogi nadjeżdżającej furze wskutek czego dostał się pod kopyta koni i doznał kontuzji całego ciała oraz głowy. Pierwszej pomocy udzieliło mu Pogotowie.


Złamała rękę. Mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego – Aniela Wójcik lat 47 przechodząc ulicą Zamojską poślizgnęła się i upadła doznając złamania lewej ręki. Pierwszej pomocy udzielił jej lekarz Pogotowia Ratunkowego.


Skradli łóżko. Nowakowski Józef, Narutowicza 45, zameldował o kradzieży łóżka drewnianego i materacu, ogólnej wart. 55 zł. z korytarza domu przez nieznanych sprawców.


Choinki kradną. Kańczugowski Franciszek zam. Tatarska 14 zameldował o kradzieży 12 szt. choinek wart. 36 zł. z podwórza tejże posesji przez Jadczaka Stanisława, zam. Biłgorajska 23. Choinki odebrano, winnego pociągnięto do odpowiedzialności.

Ziemia Lubelska z 19 XII 1931 r. (Nr 291)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej KUL
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.