Przeciwko anonimowości i ukryta emancypacja

1

Z kraju.

Z Warszawy.

– W jednym z lazaretów wojskowych, gdzie leczeni są ranni żołnierze niemieccy, wielu z nich skutkiem ciężkich ran odniesionych zmarło. Obdukcya zwłok wykazała, iż były wśród jeńców leczonych trzy kobiety z krótko ostrzyżonymi włosami, które aż do zgonu, na łożu szpitalnem, potrafiły ukryć swą płeć, nie wzbudzając żadnych podejrzeń.

2

Stałej Czytelniczce. Niejednokrotnie już zwracaliśmy uwagę Sz. Czytelnikom, że Redakcya z wiadomości anonimowych korzystać nie może. Jeśli ktoś nie życzy sobie wymieniania w piśmie swego nazwiska, to w każdym razie powinien podać je do wiadomości Redakcyi. Dyskrecyi może być pewny. Redakcja musi posiadać rękojmię, że wiadomość nie jest zmyśloną.
 (j) Nieuwaga, Idącego po platformie kolejowej konduktora Antoniego Świderskiego zaczepiły schodki przejeżdżającego wagonu. S. uległ potłuczeniu prawej nogi i lewego boku. Pomocy udzielono mu w punkcie opatrunkowym na stacyi.


 (j) Brak gazu. Brak gazu daje się u nas na dobre odczuwać. Nawet zegar na bramie Krakowskiej jest oświetlony bardzo słabo, tak że wieczorem z dołu nie można dojrzeć godziny.


 (j) Błoto uliczne. Na rogu ulicy Bernardyńskiej i Zamojskiej leży na trotuarze warstwa błota na którem przechodnie ślizgają się, a nawet padają. Czyby nie można było usunąć tej przymusowej ślizgawki.


 (j) Zwłoki dziecka. Na cmentarzu rzymsko-katolickim znaleziono zwłoki dziecka rodzaju męskiego.


(j) Kradzież. Właścicielowi domu przy ul. Foksal Nr3 Frykowi i jego służącej skradziono ze strychu bieliznę wartości [?] rb., sprawcy kradzieży nie schwytano.

Głos Lubelski z 16 XII 1914 r. (Nr 68)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.