Dlaczego Hetman kradnie…?

1

Z łomami, siekierami, świdrami po kury i gęsi…

Nieudana wyprawa „w teren” lubelskiego włamywacza

W dniu 13 b.m. na ul. Nowy Świat w Lublinie, zostali zatrzymani Zbroński Stanisław, zam. Wrotkowska 8, oraz Michalski Michał, zam. na Rurach Jezuickich 32 wraz z wozem jednokonnym, na którym znajdowały się różne narzędzia złodziejskie, jak to: łom, siekiera, nożyce do cięcia żelaza, świder i t. p. oraz 5 worków próżnych, 1 półszrotek, 3 kury i 2 gęsi niewiadomego pochodzenia.

W toku dochodzenia zostało ustalonem, że Zbroński Stanisław w dniu 12 m.b. wyjechał do Żółkiewki z narzędziami złodziejskiemi w celu dokonania tam włamania sklepowego.Ponieważ z przyczyn od niego niezależnych nie mógł przestępstwa tego dokonać, powracając do Lublina, przez wieś Głuszczyznę, gm. Zemborzyce, dokonał tam kradzieży z włamaniem do obory, z której skradł 2 gęsi, oraz 5 kur, na szkodę Bielaka Piotra, zaś na szkodę Kubisia Piotra – półszorek. Zbroński znany jest Wydziałowi Śledczemu, jako dawniejszy koniokrad a obecnie włamywacz sklepowy.


Zagubienie znaczka służby śledczej. Jeden z funkcjonariuszów służby śledczej miejscowego Wydziału Śledczego zagubił swój znaczek służbowy Nr. 393.

Opis znaczka: metalowy, wielkości 5-cio złotówki, po bokach wawrzyn, po środku godło (orzełek) u góry napis „Policja śledcza”, u dołu liczba „393”.

Uczciwy znalazca zechce zwrócić znaczek do najbliższego Urzędu Policyjnego.


Kradzieże. Krak Lucjan, Al. Głowackiego 17 zameldował o kradzieży furtki wart. 20 zł. przez nieznanego sprawcę.

– Bakłakow Aleksander, Lubartowska 72, zameldował o kradzieży świni wart. 40 zł. przez nieznanego sprawcę za pomocą dobranego klucza.

– Kosior Wojciech zam. we wsi Jastków zameldował o kradzieży weksla na sumę 200 zł. przez Hetmana Aleksandra zam. tamże.

– Niemczycki Stefan Bychawska 18 zameldował  o kradzieży desek wart. 7 zł. przez Czechowicza Stanisława, zam. w tymże domu.

– Olszyna Józef zam. Szańcowa 7 zameldował o skradzeniu mu przez nieznanego sprawcę legitymacji Urzędu Pośrednictwa Pracy.

Ziemia Lubelska z 16 XII 1931 r. (Nr 341)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej KUL
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.