Już wkrótce: dramat w odcinkach!

4
Szczegóły sprawy już wkrótce w „Gabinecie”! (HISTORIA W ODCINKACH ?)

Śmiertelny skok z IV-go piętra

Wstrząsający zamach samobójczy przy ulicy Niecałej 10

W niedzielę około godziny 4 nad ranem w domu nr. 10 przy ulicy Niecałej popełniła samobójstwo rzucając się wysokości IV piętra na podwórze 40 letnia Gienia Frakter żona znanego żydowskiego działacza sportowego oraz matka kilkorga dzieci. Jak krążą pogłoski powodem samobójstwa nieszczęśliwej kobiety była choroba nerwowa na którą od pewnego czasu cierpiała denatka. Na godzinę przed samobójstwem nieszczęśliwa matka ucałowała swe dzieci, które niewiedziały dlaczego matka żegna się z niemi. Kiedy spostrzeżono leżącą w kałuży krwi na podwórzu kobietę, wszelka pomoc okazała się już spóźniona. Nieszczęśliwa upadając na kamienne podwórko poniosła śmierć na miejscu. Samobójstwo denatki w całej okolicy wywarło duże wrażenie gdyż była ona ogólnie lubianą i poważną niewiastą.

1

Kulą w brzuch

Krwawa walka kłusownika z gajowym

W dniu 11 bm. o godzinie 11 gajowy lasów Trzeszczany – Korniłowicz Aleksander, na polach należących do wsi Mikołajówka, pod lasem zatrzymał Kidybę Pawła, mieszkańca wsi Mikołajówka – który niósł zająca złapanego w druciane sidła. Kidyba odmówił oddania zająca i rzucił się na Korniłowicza, przyczem wynikła szarpanina, w czasie której Korniłowicz postrzelił Kidybę z rewolweru w brzuch. Kidyba został przewieziony do szpitala, zaś gajowego Korniłłowicza zatrzymano i przekazano władzom sądowym.

3

Nieszczęśliwy wypadek z powodu ślizgawicy. W niedzielę ulicą Grodzką przechodził do domu 7-letni Mendel Wajsman zamieszkały przy ulicy Szerokiej nr. 22. Z powodu ślizgawicy chłopiec upadł i doznał złamania prawej ręki. Pierwszej pomocy udzielił mu lekarz Pogotowia Ratunkowego.

Posypywać piaskiem chodniki. Niemal codziennie, kroniki miejscowych pism przepełnione są wiadomościami o nieszczęśliwych wypadkach wydarzających się z powodu ślizgawicy i nieposypywania piaskiem chodników. Najczęsciej wypadki te mają miejsca na tych ulicach, które posiadają spadki. Z uwagi na stale grożące niebezpieczeństwo przechodniom – chodniki na tych ulicach winny być posypywane piaskiem lub popiołem. Sprawy te polecamy również uwadze władz policyjnych.

2Ziemia Lubelska z 15 XII 1931 r. (Nr 340)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej KUL
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.