Przedświąteczne porządki (na razie tylko w Warszawie)

Panika w świecie przestępczym Warszawy

Wielka przedświąteczna obława

WARSZAWA, 4.12 (tel. wł.) Nocy ubiegłej zarządzono w Warszawie „przedświąteczną obławę”, w której pod komendą oficerów służby śledczej, wzięło udział 40 wywiadowców i 40 policjantów mundurowych.

Obławę rozpoczęto o godzinie 9 ej wieczorem na terenie zgóry obstawionym patrolami.

Rewizje w „melinach”, spelunkach różnych jak kawiarenki, piwiarnie i podrzędne knajpki, oraz licznych domach schadzek przy Placu Żelaznej Bramy, ul. Rynkowej, Krochmalnej, Ciepłej, Żabiej, dały nadspodziewany wynik.

Wśród szumowin miejskich, ukrywających się w tych dzielnicach powstała niesłychana panika na widok wywiadowców, policji i samochodów ciężarowych, w które zatrzymanych ładowano.

Do godziny 3 ej nad ranem aresztowano ogółem 57 osób, stanowiących „śmietankę” świata przestępczego.


Wypadek w sklepie. Do składu kolonialnego firmy Rakszewski i Ska, wszedł celem poczynienia zakupów niejaki Edward Szybiński lat 67 zamieszkały w Dęblinie. W pewnej chwili Szybiński zachwiał się i runął na ziemię. Wezwano Pogotowie Ratunkowe, które po udzieleniu pierwszej pomocy przewiozło nieszczęśliwego do szpitala Szarytek. Okazało się bowiem, że Szybiński dostał ataku apoplektycznego.


Targ czy śmietnik? Niezwykły widok przedstawia swym wyglądem ulica Piaskowa na której, jak wiadomo do południa odbywa się targ dla ludności robotniczej mieszkającej za tunelem. Otóż okoliczni dozorcy domowi, najspokojniej wyrąbany z rynsztoków lód, rzucają wprost na ulicę. Stosy tego lodu nie są uprzątane, wobec czego ruch jaki tam panuje w czasie targu, jest znacznie utrudniony. Z drugiej strony znów ze względów higjenicznych niedopuszczalnem jest tolerowanie takiego stanu rzeczy. Mamy nadzieję, że na tę bolączkę, zwrócą uwagę powołane czynniki i usuną ją.

Ziemia Lubelska z 5 XII 1931 r. (Nr 330)

i-hate-facebook1

Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.