Czyja to koza?

W objęciach zdradzieckiego czadu

Omal nie śmierć całej rodziny przy ulicy Bychawskiej

Kamienica Nr. 23 przy ulicy Bychawskiej stała się nocy wczorajszej terenem wypadku, który omal nie pociągnął za sobą życia kilku osób. W wyżej wspomnianej  k a m i e n i c y  zajmowała skromne mieszkanko rodzina Skoczylasów.

Nocy wczorajszej z powodu dużego mrozu po uprzedniem dobrem napaleniu pod kuchnią, został przedwcześnie zasunięty szyber. Czad w krótkim czasie zapełnił niewielką izbę, biorąc w swe zdradzieckie objęcia kilka śpiących osób. Na szczęście dla śpiących, do mieszkania wszedł jeden z członków rodziny, który był poza domem. Podniesiono alarm, otworzono okna oraz wezwano Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu udzieliło pomocy zaczadzonym domownikom. Na szczęście poza 60 letnią Emilją Skoczylas, którą Pogotowie odwiozło do szpitala Szarytek – reszta osób wyszła z objęć czadu bez większego szwanku.

Przy okazji należy zwrócić uwagę na karygodne lekceważenie sobie życia przez wiele ludzi, którzy zbyt wcześnie „dla oszczędności” zamykają szybry, powodując w ten sposób wiele ciężkich i tragicznych wypadków.


 Pan Walenty był „urżnięty”! Ciesielski Walenty, człek jeszcze nie stary, lecz zato nałogowy pijak, w dniu wczorajszym „urżnął się na całego”. Nic też dziwnego że będąc mocno pod „gazem” zapragnął zmierzyć swe siły z jakimś przeciwnikiem. Nieszczęście chciało że Pana Walenty natrafił na jakiegoś draba – który mu rozbił nos i posiniaczył pięściami twarz. Walczących rozpędził policjant. W pogotowiu opatrzono Ciesielskiego poczem powędrował on do komisarjatu na wytrzeźwienie.


Marianna Fiut ciągle kradnie węgiel. Pociągnięo do odpowiedzialności karnej Fiat [!] Marjannę, zam. Wolska 2, za kradzież węgla na szkodę P. K. P. Lublin.


Czyja koza? Majko Andrzej, zam. Betonowa 10, zameldował o przybłąkaniu się do niego kozy, maści białej niewiadomego właściciela, za którym zarządzono poszukiwania.

Ziemia Lubelska z 3 XII 1931 r. (Nr 328)

i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.