Wyrzućcie choinki!

CZAS_1491c_1914_nr62_0004

Nieostrożność. Mieszkaniec Milejowa 42-letni [nieczyt.] Prużewski, przez nieostrożność wsadził rękę pomiędzy noże sieczkarni, które mu ją obcięły. Nieszczęśliwego umieszczonego w szpitalu Szarytek.


Zbyt wczesne zamykanie bram. Słyszeliśmy już wielokrotnie utyskiwania na zbyt wczesne zamykanie bram w niektórych domach. Prawdopodobnie idzie o „dychacza”, którego zapobiegliwi stróże radziby otrzymać od spieszącego do domu lokatora. Nie zawadziłoby jednak ściślejsze pilnowanie się godzin.


Walka z choinkami. Piotrogrodzka eparchialna rada szkolna jednogłośnie postanowiła skasować choinki w szkołach cerkiewnych wobec tego, że choinki te są pochodzenia czysto niemieckiego („Christbaum”). Choinkę postanowiono zastąpić słowiańskim wieczorem pod nazwą „Gwiazdy Betleemskiej”.


CZAS_1491c_1914_nr62_0003

Ofiara nieostrożności. W d. 7 b. m. we wsi Rybczewice Tomasz Karczmarczyk, odkrywszy niewystrzelony szrapnel, spowodował wybuch pocisku, wskutek czego odniósł ciężkie obrażenie. Rannego odwieziono do Lublina na kuracyę.

Głos Lubelski z 10 XII 1914 r. (Nr 62)

Ilustracje z Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.