Czad i mordobicie

Lekkomyślność przyczyną nieszczęścia

Groźne zaczadzenie przy ul. Lubartowskiej

W domu Nr. 27 przy ulicy Lubartowskiej, w nędznej izbie zamieszkiwała rodzina Niedzielów. Nocy wczorajszej, cała rodzina omal-że nie postradała życia. Oto jak się przedstawia wypadek który na szczęście zakończył się bez ofiar.

Napaliwszy dobrze pod kuchnią – Anna Niedzielowa lat 44 zamknęła czeprędzej szyber poczem wraz ze swoją 16 letnią córką Natalją położyła się spać. W krótkim czasie niewielką izbę poczęły zapełniać kłęby zdradzieckiego czadu.

Opatrzność jednak czuwała nad nieszczęśliwymi. Mimo spóźnionej pory, ktoś ze znajomych wszedł do mieszkania a widząc co się dzieje zaalarmował Pogotowie Ratunkowe. Na szczęście pomoc okazała się skuteczną obu kobietom przywrócono przytomność pozostawiając je następnie na kuracji pod opieką domowników w stanie nie budzącym obaw.

Biblioteka Cyfrowa KUL
Biblioteka Cyfrowa KUL

Pobity Lejbuś. Trachtenberg Lejba lat 29, zamieszkały przy ulicy Kowalskiej 12 miał w dniu wczorajszym przykrą przygodę. Oto w czasie sprzeczki z sąsiadem wywiązała się bójka w czasie której Lejbuś otrzymał kilka potężnuch ciosów pięścią w głowę i nos. W rezultacie Trachtenberga opatrzyło Pogotowie Ratunkowe nakładając na zbolałe miejsca opatrunki.

Ziemia Lubelska z 8 XII 1931 r. (Nr 333)

i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.