Indyki na piątej wiorście szosy z Lublina do Piask

(m) Napad bandycki. Na szosie, wiodącej z Lublina do Piask Luterskich, na piątej wiorście od Lublina, w nocy z dnia siedemnastego na osiemnasty, dokonano napadu bandyckiego na Moszka Lichta, zamieszkałego w Lublinie przy ulicy Św.-Duskiej. Bandyci, w liczbie pięciu, uzbrojeni w broń palną i białą, zobaczywszy furmankę, jadącą z towarami w stronę Lublina, wstrzymali ją, poczem zażądali pieniędzy. Kiedy napadnięci Moszek Licht i furman zaczęli się usprawiedliwiać, że pieniędzy nie mają, napastnicy dotkliwie ich pobili i zabrali Moszkowi Lichtowi sto dziewięćdziesiąt pięć rubli rosyjskich, kilkanaście koron, marek i zegarek ze złota amerykańskiego, a furmanowi dwa ruble kopiejek pięćdziesiąt. Po dokonaniu rabunku napastnicy pod groźbą kazali czekać, a sami udali się w stronę Lublina.


 (m) Kradzieże. Stanisław Burzyński, zamieszkały przy ulicy Bychawskiej w domu Nr 25, zawiadomił wydział policyjny, że z komórki, po wyłamaniu drzwi skradziono indyka, kurę i kłódkę wartości na sumę rubli piętnaście.


(m) Ulica Jezuicka. Od pewnego czasu ulicę Jezuicką przestano oświetlać, wskutek czego osoby powracające z kinematografu „Panteon” wpadają w różne doły, w które ta ulica obfituje.

Głos Lubelski z 19 XI 2014 r. (Nr 321)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.