Z ostatniej chwili: Wyjazd Najjaśniejszego Pana.

PIOTROGRÓD. (AP.) 1 XII Najjaśniejszy Pan raczył odjechać z Carskiego Sioła do armii czynnej.


(j) Ślizgawka. Od kilku dni amatorzy ślizgawki poczęli uczęszczać na nowo urządzone ślizgawki w Cyklodromie i na posesji p. Wojdalińskiego w „Rusałce”.


(j) Przy pracy. W fabryce Wolski i S-ka pracownikowi fabryki, Bolesławowi Rudzińskiemu, przy pracy maszyna oberwała palec u prawej ręki.

Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.
Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.

(j) Po naftę. Wczoraj, od samego rana, ledwie gazety zdołały ogłosić o dostawie nowych cy[stern] z naftą, tłumy ludzi oblegały wejścia do składów Komitetu Obywatelskiego.


(j) Kary. Za sprzedaż chleba po cenie wyższej od ustanowionej przez taksę skazano [kwota nieczytelna] kary lub 5 dni aresztu piekarza Arona Szeka, zamieszkałego przy ulicy Nadstawnej i Berka Fry[?]na – przy ulicy Szerokiej 17.

– Współwłaścicielka domu przy ulicy Furmańskiej Nr 3, Szyję [?]mana, za brudne utrzymywanie podwórka i klatki schodowej skazano na karę 50 rubli lub 4 tygodnie aresztu.

– Za toż samo przewinienie skazani zostali na kary współwłaściciel domu przy ulicy Cyruliczej Finkielsztejn i współwłaściciel domu przy ulicy Cyruliczej 13, [?]sman.

Głos Lubelski z 2 XII 1914 r. (Nr 54)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.