Miejscy urzędnicy znów kradną!

Za kradzież darów amerykańskich z Magistratu. (u) W sobotę Sąd Okręgowy I wydziału pod przewodnictwem sędziego Bokiewicza rozpatrywał sprawę Teofila Różańskiego, urzędnika Magistratu m. Lublina oskarżonego, że w czerwcu r. b. uprawiał systematyczną kradzież darów amerykańskich w postaci ubrań i bielizny ofiarowanych dla najbiedniejszej ludności Lublina.

Wszczęte dochodzenia, wyjaśniły, że kradzieży, dopuszczał się prócz Teofila Różańskiego drugi urzędnik Magistratu niejaki Kowalewski, który zbiegł.

Oskarżał podprokurator p. P. Wisz. W obronie oskarżonego stawał adw. Zdziennicki.

Sąd z powodu przyznania się Różańskiego do winy, nie przesłuchując świadków skazał go na 1 rok więzienia z pozbawieniem praw, a zaliczeniem więzienia prewencyjnego, oraz zapłacenie kosztów sądowych.


Szmugiel zboża. Posterunkowy gminy Konopnica Stanisław Kordyga, jadąc do Lublina zauważył na szosie 2 worki z żytem, a obok stojących dwóch żydów. Na zapytanie Kordygi czy zboże do nich należy, żydzi odpowiedzieli przecząco, gdy jednak K. chciał zabrać worki wtedy jeden z żydów ofiarował mu 20 koron, prosząc aby im zboże zostawił. Policjant obu żydów aresztował, worki zabrał i odstawił do Komendy powiatowej.


S p r z e d a m  biureczko damskie, skrzypce z futerałem, kufry drewniane, walizy, beczka do kapusty, garnki kamienne, gąsiory, stolik, pod maszynę, samowary, rondle, klozet pokojowy, stołki, suknie, bluzki, pantofelki 33, drobiazgi. Krakowskie 49 miesz. 8.


P o t r z e b n y  zdolny gotowacz mydła. Wiadomość: Foksal 34 m 5.


P i e r z y n k a,  materacyk, sukienki i bielizna dziecinne, wózek szwedzki i poduszki, do sprzedania. Kościuszki 6, od 12 – 2. stróż wskaże.

Głos Lubelski z 26 XI 1919 r. (Nr 298)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.