O ustępie (nie)ustępującego Pana Prezydenta

Ogłoszenie.

W wykonaniu postanowienia Lubelskiej Rady Zdrowia i polecenia C. i K. Komendy Obwodowej w Lublinie z d. 5 listopada r. b. Nr 3735, Magistrat m. Lublina podaje do wiadomości:
1. W każdej nieruchomości winien znajdować się ustęp, rozmiary dołu ustępowego, a również ilość sedesów ma być obliczoną przez budowniczego stosunkowo do ilości mieszkańców nieruchomości. Jeżeli właściciel nieruchomości, w której niema ustępów, nie pobuduje takowych w oznaczonym czasie na żądanie Nadzoru sanitarnego, ustęp będzie pobudowany przez Magistrat a pieniądze, należne za budowę, ściągnięte z właściciela nieruchomości w drodze przymusowej.
2. Wobec szerzenia się epidemii, Magistrat zakazuje surowo składania w skrzyniach przeznaczonych na popiół i śmiecie, papierów i odpadków, które można spalić.
Za przekroczenie przepisu niniejszego rozporządzenia odpowiedzialni są właściciele realności, którzy mogą jednak żądać ukarania również lokatorów, których jako winnych wskażą.
Nad przestrzeganiem niniejszego rozporządzenia czuwać będą organy C. i K. Policyi i Magistratu. Właściciele, administratorzy i stróże realności oraz lokatorzy, przekraczający niniejsze rozporządzenia narażają się na surową odpowiedzialność.
Dnia 17 listopada 1915 r.
P r e z y d e n t   m i a s t a
Edward Kołaczkowski

Głos Lubelski z 22 XI 1915 r. (Nr 324)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.