Wróżka powróciła…

…zamieszkała ulica Namiestnikowska Nr. 20 m. 9, parter.


Masowe rewizye. W dniu 15 listopada r. b. od godz. 5-ej rano Milicya Miejska, członkowie Straży Bezpieczeństwa Publicznego, oraz członkowie Milicyi Ludowej, przeprowadzili na przedmieściach Bronowice, Dziesiąta i Kośminek masowe rewizye w domach prywatnych. Rewizye wypadły naogół pomyślnie. W niektórych domach znaleziono karabiny, amunicję oraz wiele zrabowanych z magazynów wojskowych rzeczy, jak ubrania, bieliznę i obuwie. Osoby, u których znaleziono wojskowe przedmioty zostały pociągnięte do odpowiedzialności, za przywłaszczenie państwowej własności. Przy tej sposobności agentom Wydziału Śledczego M. M. udało się schwytać kilku od dawna poszukiwanych przestępców, zbiegłych z więzienia, oraz kilku innych podejrzanych osobników.


Marmeladę

jabłkową skoncentrowaną

Miód sztuczny

poleca Fabryka Przetworów Owocowych

Lubelskiego Biura Handlowego

Sprzedaż hurtowa w Biurze,

Krak.- Przedmieście Nr 62,

sprzedaż detaliczna w składzie towarów kolonialnych

Z. ROMANOWSKIEGO

Krakowskie Przedmieście róg Kościuszki

Strzały w nocy na ulicach miasta. Mieszkańcy niektórych dzielnic miasta np. Piask i Kalinowszczyzny są zaniepokojeni ciągłemi strzałami w nocy. Jak zostało stwierdzone, strzały te pochodzą od patrolujących w porze nocnej żołnierzy polskich, którzy z niewiadomej przyczyny strzelają w górę. Dobrze by się stało, aby władze wojskowe, Str. B. P. i M. M. dały surowy nakaz szeregowcom, aby zaprzestali bezcelowej strzelaniny.


Wieśniacy nie chcą sprzedawać artykułów spożywczych żydom. Na targach miejskich można od pewnego czasu zauważyć między włościaństwem charakterystyczny objaw. Oto nie chcą oni sprzedawać swoich artykułów spożywczych żydom, odpędzają ich od furmanek – zbywając towar swój jedynie chrześcijanom.


Chłopiec

umiejący czytać i pisać

potrzebny

do Administracyi „Głosu

Lubelskiego”

„Głos Lubelski” z 16 XI 1918 r. (Nr 315)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.