W sprawie taks za towary spożywcze. Pamiętamy rozporządzenie Magistratu z dnia 19 października r.b. mocą którego od dn., 31 tegoż miesiąca kupcy i handlujący artykułami spożywczymi zobowiązani są do umieszczania w lokalach na widocznym miejscu i w oknach wystawowych taksy na towary.
Tymczasem taksy te, jak się daje zauważyć, umieszczane są w niestosownych miejscach bo często gdzieś w zacienionym kącie, albo znów pisane nadzwyczaj niewyraźnie, co utrudnia również wielu osobom przeczytanie takowych. Należałoby aby kupcy nasi nie ignorowali publiczności i postarali się o taksy drukowane, a przynajmniej kaligraficznie wypisane i umieszczone w widocznych dla każdego miesiącach. [!] Kupiec nie będzie wtedy omijany przez klijentów, natomiast klijenci nie będą się obawiać, że przepłacili za towar.
Wydrwigrosze. Jak wiadomo, C. i K. Komenda Obwodowa podała ogłoszenia, co do prawa wyjazdu urzędników rosyjskich i co do zapomóg dla nich i dla członków ich rodzin. Z tego skorzystali amatorzy łatwego zarobku i piszą za pieniądze podania o zapomogi biedakom, którzy wcale urzędnikami nie byli i do których przeto powyższe ogłoszenie się nie stosuje. Onegdaj mnóstwo kobiet, zwłaszcza z Czwartku zgłaszało się z podaniami napisanemi, a nawet podpisanemi przez pewnego jegomościa, który na Czwartku obchodził mieszkania biedaków, namawiał ich do podawania próśb, i brał za to po dwa złote, nieraz ostatni grosz.
Tanie obuwie. Inżynier Rykoń skonstruował oryginalne podeszwy z drzewa, które są trzy razy tańsze od skórzanych i chronią nogę od błota i wilgoci. Pokaz nowych podeszw odbywa się na kursach ogólno-kształcących, ul. Bychawska 22 w godzinach wieczorowych, t. j. 7 i pół do 10 wieczorem.
„Głos Lubelski” z 12 XI 1914 r. (Nr 314)