Nowe połączenie kolejowe z Lublina!

Kolej Lublin-Rozwadów. Budowa nowej kolei na dystansie Lublin – Rozwadów jest w pełnym biegu. Linia przeprowadzona została do dnia sobotniego od Lublina do 12 wiorsty za Kraśnikiem. Przestrzeń tę rozdzielono na dwa dystanse: Lublin – Kraśnik i drugi od Kraśnika, jeszcze nie ukończony. Linia nowej kolei przechodzi przez następujące miejscowości: Lublin (skręt za mostem Wrotkowskim), Niedrzwica, Kraśnik, Zaklików, Rozwadów. Do tej pory zaczęły kursować pociągi wojskowe na dystansie Lublin – Kraśnik.

Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.
Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.

(j) Hygiena w masarniach. W obecnych czasach powinno się pamiętać o hygienie z obawy przed chorobami zaraźliwemi, a o tem właśnie zapominają nasze wędliniarnie (wyjątek stanowią tylko niektóre), gdzie jedna i ta sama osoba ekspedyuje wędliny i oblicza pieniądze. Sprzeciwia się to hygienie, ponieważ na monecie przechodzącej z rąk do rąk, jest zawsze mnóstwo bakteryi i tą drogą mogą zostać przeniesione zarazki jakiej choroby. Bardzo pożądanem byłoby przeto, aby w każdej masarni jedna osoba pełniła wyłącznie obowiązek kasjera.

Głos Lubelski z 1 XII 1914 r. (Nr 53)i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.