Mesolament-spiess: niestety na zatrucie ołówkiem nie pomoże…

 MESOLAMENT-SPIESS

Maść stosowana przy
cierpieniach reumatycznych
wzamian wewnętrznych
preparatów salicylowych

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Zatrucie ołówkiem chemicznym. (u) W dniu wczorajszym Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane do Knajdli Perec zamieszkałej przy ulicy Lubartowskiej Nr 8, która biorąc wodę przegotowaną w jednej z herbaciarni przez nieuwagę wrzuciła w imbryk ołówek chemiczny. Pijąc następnie herbatę z tej samej wody uległa zatruciu. Lekarz Pogotowia Ratunkowego po przepłukaniu żołądka, pozostawił chorą na opiece domowej.


Kradzież kartofli wojskowych. (u) W środę, ordynanans D-wa 23 p. p. zapasowego baonu, Paweł Krupski, zaaresztował całą grupę ludzi wykopujących kartofle na polu zakupionym przez wojskową komisję kasową i przyprowadził ich do I-go komisarjatu. Okazało się, że są to: 40 letni Szymon Cenzura, 38 letni Józef Matejak, 13 letni Antoni Sowiński, 22 letnia Helena Drozd, 51 letnia Małgorzata Pastusiak, 20 letnia Marjanna Szymanowska, 20 letnia Józefa Pastusiak, 38 letnia Marjanna Małecka, 49 letnia Zofja Bielak, wyrobnicy z okolic Lublina.


Za obrazę wojska polskiego. (u) W styczniu r. b. Kelman Tejtelbaum użył publicznie pod adresem Wojska Polskiego wyrażeń obraźliwych. Pociągnięty do odpowiedzialności sądowej Tejtelbaum do winy się nie przyznał. Sąd Okręgowy po wysłuchaniu świadków uznał Tejtelbauma za winnego użycia pod adresem Wojska Polskiego wyrazów obraźliwych i skazał go na tygodnie więzienia.

Głos Lubelski z 28 XI 1919 r. (Nr 300)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.