My nie zalewamy! Kaloszy.

SPECJALISTA

od zalewania kaloszy, poleca się do wszelkich

gumowych wyrobów. Robota solidna i trwała.

Ulica Krakowskie Przedm. N. r. 34, obok kina

„Polonja” w podwórzu.


 

Znalezienie trupa i sensacje „Dnia Polski!” (c) W Nr 276 „Głosu Lub.” z dnia 4-go b. m. podaliśmy wzmiankę o znalezieniu trupa niewiadomego nazwiska w kolonji Czechówka. Obecnie komunikujemy, iż denatem jest 36 letni Władysław Parys, zamieszkały przy ul. Foksal 2.

Informację naszę z przed 11 dni podał we wczorajszym numerze „Dzień Polski” jako „najświeższą” sensacyjną wiadomość z niezgodnym z prawdą uzupełnieniem, że „zwłoki denata znaleziono w jednym z domów gry za szafą”.


Na ekranie. Wielka sensacja!!!

ŻYWA MUMJA

wspaniale inscenizowany dramat w 5-ciu

aktach, rozgrywający się na tle przepięknych

pejzażów ze słynnym artystą

włoskim TULIO CARMINATI w roli głównej


 

Początek o godzinie 4 1/2 po południu.


Złodzieje w mundurach wojskowych. (u) W piątek dn. 7 b. m. o godz. 7 wieczorem do jadącego furmanką przez ulicę Zamojską, mieszkańca osady Bychawa, M i c h a ł a D y s i a, podszedł jakiś osobnik w mundurze wojska polskiego z prośbą odwiezienia go do Wólki. Dyś na to się zgodził, prosił jednak wojskowego aby chwileczkę zaczekał, gdyż musi załatwić osobisty interes. Żołnierz ów jednak zabrał konie i pojechał w stronę stacji kolejowej, skąd miał zabrać porucznika, wybierającego się również do Wólki. Zanim Dyś doszedł do stacji, koni już nie było. Od stojącego tam żołnierza dowiedział się, że na furmankę siadło dwóch żołnierzy i jeden oficer i odjechali w stronę miasta.

Zawiadomiona o powyższem policja powiatowa obwodu lubelskiego wszczęła w tej sprawie dochodzenie.


Są do sprzedania skrzypce, kufry, samowary, oraz pies rasy mieszanej pokojowy nadzwyczaj czujny. Namiestnikowska 33 m. 9.

„Głos Lubelski” z 16 XI 1919 r. (Nr 288)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.