Jak niedużym nakładem środków poradzić sobie z chłopem polskim

Dwuch bandytów obrabowało 40 furmanek

Bezczelny napad pod lasem na szosie Izbica – Zawada

Policja jest już na tropie bandytów.

Nienotowany w kronikach policyjnych rabunek miał miejsce w dniu onegdajszym przed wieczorem na terenie powiatu zamojskiego pod lasem na odcinku szosy Izbica – Zawada. Bowiem dwuch uzbrojonych bandytów w bezczelny sposób obrabowało około 40 furmanek . Przebieg tego ciekawego, a tak niezwykłego rabunku przedstawia się następująco:

Dwuch uzbrojonych w rewolwery bandytów zaczaiło się w rowie pod lasem na szosie wiodącej z Izbycy [!] do Zawady. Zamiarem ich było obrabowanie wracających z jarmarku kupców.

Z nastaniem zmroku bandyci stanęli na szosie i poczęli zatrzymywać jadących chłopów, zabierając im pod groźbą rewolweru pieniądze.

W ciemnościach, przerażeni chłopi oddawali wszystko co posiadali. Bandyci ośmieleni powodzeniem obrabowali w ten sposób przeszło 40 furmanek. Sterroryzowani chłopi po oddaniu pieniędzy, uciekali czemprędzej w obawie o życie.

Bandyci zabrawszy olbrzymią ilość pieniędzy zbiegli w lasy. O niesłychanym tym rabunku została powiadomiona policja, która rozpoczęła z miejsca energiczny pościg za zbrodniarzami. Jak się dowiadujemy jest ona już na śladach rabusiów.

Niezwykły ten rabunek wywarł  w całym powiecie ogromne wrażenie.

Biblioteka Cyfrowa KUL
Biblioteka Cyfrowa KUL

Ziemia Lubelska z 29 XI 1931 r. (Nr 359)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.