Wzrastająca plaga kradzieży wszelakiej odzieży y inne fenomena

Szanuj każdy grosz!


= Z furmańską fantazją… ( w ) Niejaki Kopański Kajetan zam. przy ul. Dzierżawnej 44. podpiwszy sobie niezgorzej, zaciął konie z wielką fantazją i wskutek nieostrożności najechał na samochód Nr 3273, który poważnie uszkodził. Wypadku z ludźmi nie było. Nieuważnego woźnicę pociągnięto do odpowiedzialności.


= Żyd żyda nie oszuka, tylko… okradnie.  ( w ) Mówią, że żyd żyda nie oszuka, ale go zato okradnie – tak przynajmniej można sądzić po niejakim Grynszpajnie Rocha, który zastosowawszy metodę „wyjęcia szybki z okna” skradł 100 zł. gotówką z mieszkania swego współwyznawcy Berka Melnickiego zam. w os. i gm. Łomazy, pow. bielskiego. Grzecznego syna Izraela pociągnięto do odpowiedzialności.


= Okradziony skład wędlin. ( w ) Są ludzie, którym lepiej smakuje kradzione niż kupione, tembardziej jeżeli chodzi o ten smaczny kąsek jak wędlina, którą w dość sporej ilości na sumę 400 zł. skradziono ze składu wędlin Zygowej Julji, zam. przy ul. Namiestnikowskiej 45. Dochodzenie ustaliło, że kradzieży dopuścił się niejaki Kiciński Aleksander zamieszkały w tymże domu, gdzie w czasie przeprowadzonej rewizji znaleziono znaczną część skradzionych wyrobów masarskich. Wspólnikiem popełnionej kradzieży okazał się Gaj Michał, którego poszukuje policja.


Grzecznie okradziony.

Syma Herszman zam. w Baranowie, pow. puławskiego, na drodze Baranów Żyrzyn został zatrzymany przez nieznajomego osobnika, który po zamianie kilku grzecznych słów, wyjął zdumionemu Symie z kieszeni 20 zł., bez gwałtu lub groźby. Trzeba mieć szczęście jednak, żeby spotkać się z tak „poczciwym” opryszkiem, który z kurtuazją odnosi się do swych ofiar.

W.


= Nieproszeni „rewidenci”. ( w ) Garderoba jest widocznie potężnym łupem dla złodziei, włamywaczy, skoro każdego dnia notowane są kradzieże garderoby z mieszkań. W dniu wczorajszym nieznani „rewidenci” przetrząsnęli mieszkanie Kopanieckiej Anieli zam. przy ul. Ogródkowej 5, skąd zabrali garderobę. Policja zajęła się wykryciem sprawców kradzieży.


Chil – Jakób – Stein – Morfeusz i „ten trzeci”…

Stein, Chil, Jakób, zam. w Białej Podlaskiej, przebywając w Lublinie zatrzymał się w Hotelu „Centralnym”. W obawie by mu nie skradziono 111 dolarów, jakie posiadał przy sobie, kładąc się spać umieścił je pod poduszką. Roztargniony Chil obudziwszy się rano zapomniał, że smacznie spał na dolarach, i zapłaciwszy rachunek opuścił wynajęty numer. Po wyjściu z hotelu Stein sięgnął do kieszeni, chcąc upewnić się czy dolary są dobrze ukryte. Lecz… o zgrozo! kieszeń pusta. Chil błyskawicznie przypomniał sobie kryjówkę dolarów, których i pod poduszką nie znalazł. Policja będzie miała trudny orzech do zgryzienia, w odszukaniu zaginionych dolarów.

W.


Za pożyczenie 500 zł. na spłatę miesięczną dam na rok pianino. Wiad w Adm.

Głos Lubelski z 24 XI 1925 r. (Nr 323)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.