Inteligentny leśnik, może być i kobieta

NAJLEPSZE DROŻDŻE

===co dzień świeże===

Lubelskiej fabryki drożdży, spirytusu i słodu

S. W r z o d a k a  i  W. B a r c i s z e w s k i e g o

Sklep fabryczny w miejscu, ulica Ś-to Duska w mleczarni „Zdrowia”

Cena 14 koron funt. ——————————————— Cena 14 koron funt.


Oświadczenie.

Delegacji z Lublina, która w osobach Panów: Ks. Kazimierza Gostyńskiego – dyrektora 8 kl. szkoły realnej im. Hetmana Zamoyskiego, Alojzego Kuczyńskiego – prezesa Rady Opiekuńczej Szkoły Handlowej oraz Józefa Trzcińskiego ucznia kl. 8 szkoły filologicznej im. Stanisława Staszica, zjawiła się u mnie w sprawie wstępowania ochotników do W. P. wyższych klas szkół średnich; udzieliłem następującej odpowiedzi:

a) zadania, jakie leżą przed organizującą się państwowością Polski, wymagać muszą wielkiej ilości uzdolnionych  do ciężkich zadań i wykształconych pracowników. Młodzież szkół średnich winna wobec tego w szkole zostać i kończyć nauki, wiedząc, że w ten sposób spełnia również swój obowiązek patrjotyczny.

b) uczniom szkół średnich, którzy należeli do formacji wojskowych lub P. O. W. i dotąd nie zgłosili się do W.P., pozostawia się swobodny wybór pozostania w szkole lub powrócenia do szeregów.

Podpisano: JÓZEF PIŁSUDSKI

Warszawa, dn. 18/XI 1918 r.

Wypadek przez nieostrożność. W dniu 19 listopada b. r. o godzinie w pół do dziesiątej wieczorem Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane na ulicę Lubartowską Nr 12 do L. F., która w czasie dolewania nafty do palącej się lampy, wskutek wybuchu, uległa poparzeniu nóg i ręki. Ofiarę wypadku przewieziono na kuracyę do szpitala św. Wincentego á Paulo.


Potrzebny spólnik do interesu dobrze prosperującego z kapitałem od 10 tysięcy rubli, może być i kobieta nie zależna do lat 35. Oferty składać w adm. „Głosu” pod B.


Inteligentny leśnik, pierwszorzędna osoba ze szkołą leśną i egzaminem, długoletnią praktyką w największych majątkach poszukuje stałej posady nadleśnego albo rządcy lasów, lub dobre miejsce leśniczego w większym majątku. Łaskawe Oferty proszę składać pod „Czeska narodowość” do administracyi „Głosu”.

Głos Lubelski z 21 XI 1918 r. (Nr 320)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.