Żurek z kapustą

Pogoń i strzelanina za szmuglerzem. (u) Wczoraj na ulicy Zamojskiej dzielnicowy Linkowski zauważył furę wiozącą kilka worków z mąką, na rozkaz „stój” pasażerowie zacięli konie i zaczęli uciekać w stronę ulicy Podwal. Gdy Linkowski wystrzelił za uciekającymi, przestraszony woźnica zatrzymał furmankę. Wówczas Linkowski zaaresztował jadących żydów, którzy poprowadzeni do komisarjstu usiłowali po drodze uciec, wtedy Linkowski strzelił po raz drugi za uciekającemi. Zatrzymani ostatecznie żydzi, zostali odstawieni z workami do komisarjatu. Jak się okazało są to mieszkańcy Lublina, zamieszkali przy ulicy Jatecznej 8 – Noach i Lejba Herszenborn. W workach zaś znajdowała się mąka żytnia i pszenna, zawartość której dosięgała 30 pudów. Mąkę skonfiskowano, zaś Herszenbornów osadzono pod kluczem do wyjaśnienia.

Kamienica i sklep (m. in.) Tomasza Żurka. Zdjęcie wykonane 12 V 1935 lub w kolejnych dniach: na wystawie żałobnny portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, na ścianie okolicznościowe obwieszczenie do ludności oraz klepsydra. Zdjęcie ze zbiorów prywatnych - reprodukcja i wykorzystanie bez zgody wzbronione!
Kamienica i sklep (m. in.) Tomasza Żurka. Zdjęcie wykonane 12 V 1935 lub w kolejnych dniach: na wystawie żałobny portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, na ścianie okolicznościowe obwieszczenie do ludności oraz klepsydra. Na balkonie, być może, sam Tomasz Żurek. Zdjęcie ze zbiorów prywatnych – reprodukcja i wykorzystanie bez zgody wzbronione!
Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.
Biblioteka Cyfrowa WBP w Lublinie.

D o   s p r z e d a n i a   barany podróżne. D. P. Marji 25 m. 15

P r z y j e c h a ł a   z e Lwowa zdolna krawczyni. Przyjmuje roboty damskie i bieliznę, oraz szycie po domach. Konopnicka 14 m. 10 II piętro.

Głos Lubelski z 29 XI 1919 r. (Nr 301)i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.