Sprzedaje się podróżny…

…płaszcz na baranach Dolna P. Maryi 25 m 15.


Kary administracyjne. (o) Komendant policji m. Lublina nałożył w czasie od dnia 1go do 9go listopada następujące kary: 1) Za kupczenie w godzinach niedozwolonych na zapłacenie ogółem 935 koron, a Sarę Mandelbaum i Marjannę Introligator po 2 dni aresztu. 2) Za przekroczenie przepisów saniatarnych – 1275 kor., a Symchę Gapel i Zajer Rotiuda po 2 dni aresztu, Cyrla Bruksztejna, Syma Rozenbauma, Szejwe Libster po 5 dni aresztu. 3) Za przekroczenie przepisów meldunkowych – 75 kor. 4) za wypożyczenie roweru jeźdźcowi bez legitymacji – 50 koron. 5) za handel uliczny owocami – 50 kor. 6) za odmówienie jazdy dorożkarza Joska Ofszlaka na 1 dzień aresztu.


Skutki ślizgawicy. (o) We środę przechodząca przez ulicę Dolną Panny Marji 76-letnia  Antonina Samborska, zamieszkała przy tejże ulicy, wskutek wyślizganego trotuaru upadła tak nieszczęśliwie, iż rozbiła sobie czaszkę, jak również odniosła ciężkie obrażenia ciała. Zawezwany lekarz Pogotowia Ratunkowego udzielił jej pierwszej pomocy.


Z tajemnic klatek schodowych. (o) Od kilku lat, to jest od byłej pamięci okupacji zakorzenił się u nas zwyczaj, że klatki schodowe są zupełnie nie oświetlane za wyjątkiem domów, w których jest zaprowadzona instalacja elektryczna (o ile elektrotechnicy nie strejkują). Ta oszczędność właścicieli domów, narażająca mieszkańców miasta na rozmaite „przyjemności” jest tem trudniejsza do zrozumienia, że Wydział Aprowizacyjny wydaje właścicielom domów specjalne kwity na oświetlenie schodów. Należałoby raz zerwać z tą szkodliwą pozostałością z czasów okupacji stanowczo i radykalnie.


Fuzja i gitara do sprzedania. Namiestnikowska 4 Gwardak (Rządca domu.)

„Głos Lubelski”  z 14 XI 1919 r. (Nr 285)

i-hate-facebook1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.