Głośny okrzyk bólu…

1

The-Four-Feathers-1929
„Cztery Pióra” („The Four Feathers”, rok prod. 1929)

 


2

 Dzieci spowodowały wypadek

55-letnia kobieta łamie sobie rękę

Dnia wczorajszego ze szkoły przy ulicy Dolnej P. Marji wybiegła w godzinach południowych gromada młodych chłopców, biegli oni krzycząc i popychając się wzajemnie.

Nagle rozległ się w tym tłumie głośny krzyk bólu. Okazało się, że chodnikiem przechodziła obok szkoły niosąc dwa wiadra wody 55-cioletnia Anastazja Szymkowska – Dolna P. Marji 12. Kobieta została pchnięta przez jednego z chłopców a upadając na chodnik złamała sobie prawą rękę. Lekarz pogotowia po udzieleniu jej pomocy przewiózł chorą na kurację do domu.


 3

RogueSongSM
„Pieśniarz Gór” (obecnie: „Pieśń skazańca”, „The Rouge Song, rok prod. 1930)
Warto posłuchać piosenki z filmu!

Samowola. Kuczewski Stanisław – Szopena 7, adwokat, zameldował o samowolnem zdjęciu drzwi z wynajętego garażu, należącego do spadkobierców ś. p. Eugenjusza Friemana – 1-go Maja 12 przez właśc. tekże posesji Szaja Praszkier. Pierwotny stan przywrócono.


Pożar. W mieszkaniu Gajzencwajga Wigdora – Bychawska 8, zatliła się ścianka drewniana, przylegająca do pieca kuchennego. Ogień został stłumiony przez domowników.


Potajemny wyszynk. Pociągnięto do odpowiedzialności Dowborową Helenę – 1-go Maja 57 za potajemny wyszynk wódki, przyczem zakwestjonowano 1/4 litra wódki.


Znaleziono. Bogusz Władysław, zam. przy ul. Unickiej, znalazł korespondencję oraz różne notatki firmy „Prakmat”, które znajdują się do odebrania w głównym Komisarjacie P. P.

4

Lastlaughposter
„Portjer Hotelu Atlantic” („Der Letzte Mann”, rok prod. 1924)

 

Ziemia Lubelska z 12 I 1931 r. (Nr 11)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie i z Wikipedii
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.