Nie ma targu na Placu Bychawskim, nie ma również Placu Bychawskiego – jest za to ulica Bychawska w czasie brukowania.
T a r g n a p l a c u B y c h a w s k i m jest tymczasowy. W niedalekiej przyszłości przeniesiony zostanie na inne, specjalnie wyznaczone do tego miejsce.
D w o r z e c k o l e j o w y umieszczony został w punkcie nieodpowiednim. Jednakże w przeniesieniu go do innej części miasta leżą spore trudności, czyniące projekt ten, skądinąd wysuwany przynajmniej narazie nierealnym. W jego okolicy stanie w przyszłości wielki dom ludowy i cały szereg nowych budowli kolejowych, cały zaś rejon połączony z miastem nowymi szlakami komunikacyjnymi. Dworzec towarowy (z chwilą przeniesienia Dyrekcji z Radomia) odsunięty zostanie od miasta o kilka kilometrów, tam też odbywać się będzie koncentracja wagonów. (Nie spowoduje to jednak żadnych trudności w dostarczaniu towarów do miasta, owszem – ułatwi je).
Przejazd kolejowy na Bychawskiej.
D z i e l n i c a p r z e m y s ł o w a otrzyma również nowe połączenia z miastem, szczególnie część jej leżąca za szlakiem kolejowym, która rokuje nadzieje na szybki rozwój. Na przejeździe wybudowany zostanie wielki tunel w celu uniknięcia wypadków i tamowania ruchu w czasie przejazdu i przechodzenia przez plan kolejowy. W tej też dzielnicy na krańcach znaleźć się musi odpowiednio z miastem połączone pole lotnicze.
Głos Lubelski z 10 I 1925 r. (Nr 10)
Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
2 myśli na temat “„Wielki Lublin”. Projekty co do poszczególnych dzielnic. CZĘŚĆ II”