Całkowite zaćmienie (było już „na wnuczka”, „na policjanta”… teraz na „bezgłowego hrabiego”!)

1

= Aktualna mistyfikacja. Z Kijowa donoszą do Rus. Słowa: Oburzającą mistyfikację urządzono w Białej Cerkwi. W stojącym tam pułku służył porucznik S., dobry znajome właścicielki, hrabiny Branickiej. Niedawno hr. Branicka otrzymała wiadomość, że porucznik S. zginą w Karpatach. Hrabina wysłała jednego z miejscowych mieszkańców na poszukiwanie zwłok zwłok, zaopatrzywszy wysłańca w znaczną kwotę pieniędzy. Niebawem w wagonie sprowadzono rozłożonego trupa oficera bez głowy. Odbył się uroczysty pogrzeb, jakiego Biała Cerkiew jeszcze nie widziała. Niebawem jednak otrzymano wiadomość, że porucznik żyje i znajduje się w niewoli.Hrabina Branicka, zainterpelowała sztab pułku, w którym służył porucznik S. Wieść o wzięciu go do niewoli potwierdziła się. Jak okazuje – kończy Rus. Sł. – hr. Branicka stała się ofiarą aferzysty, który wziął pieniądze i zniknął.

O s o b a   inteligentna poszukuje lekcyi początków lub przygotowania do klas niższych, może również przyjąć miejsce kasyerki. Wiadomość w Administracyi „Głosu Lubelsk” dla „inteligentnej”.

2

Głos Lubelski z 19 III 1915 r. (Nr 79)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.