Czy wiesz, czyją rękę masz w kieszeni?

+ Nowe czcionki. Powiadamiamy naszych prenumeratorów i czytelników, zamówione przez nas nowe czcionki już przybyły do Lublina. Drukowanie „Ziemi Lub.” nowymi czcionkami rozpoczniemy po rozsypaniu po rozsypaniu ich do nowych kaszt, czyli za kilka dni.


+ Bez wódki i wina. Z powodu ciągłych starań różnych zakładów, stowarzyszeń i t. p. o pozwolenie na sprzedaż wina i ograniczoną sprzedaż wódki wyższe władze wojskowe, od których decyzji cała sprawa zależy, odpowiedziały, że do czasu ukończenia wojny sprzedaż publiczna wódki i wina pozwolona nie będzie.


+ Z miasta. Przy ul. Radziwiłłowskiej wzdłuż posesji Frejtaga parkan od ulicy pochylił się tak bardzo, że trzeba głowy schylać, aby przejść tamtędy, i grozi niebezpieczeństwem. Należy parkan ten doprowadzić do porządku.


POCZ_U_SZUJAJ A ZNAJDZUESZ

+ Pod skrzynią towaru. (p.) Ul. Królewską przejeżdżała platforma Szymchy Biajwajsa, którą powoził furman Władysław Kukliński; platforma naładowana była  bardzo wysoko skrzyniami towaru, z których jedna spadła na nogę przejeżdżającemu obok pocztyljonowi, Franciszkowi Juźko. Uderzenie było tak silne, że noga pękła i  nieszczęśliwego J. trzeba było odwieźć do szapita pp.Szarytek na kurację. Policja spisała odpowiedni protokół dla pociągnięcia do odpowiedzialności tak woźnicy, jak i właściciela platformy.


+ Ukradzenie konia z wozem. (p) Za mostem żelaznym włościaninowi Janowi Koskowi we wsi Łuck w pow. Lubartowskim skradziono konia z wozem, wartości 120 rb. Wydział śledczy po 2 dniowym poszukiwaniu znalazł konia wraz z wozem w dzielnicy żydowskiej i wzywa K. po odbiór swej własności.


+ Na gorącym uczynku.(p) Robotnik kolejowy Gonczarow zauważył cudzą rękę w swojej kieszeni i uchwycił złodzieja, oddając go w ręce policji. Przy spisywaniu protokułu okazało się, że jest to znany złodziej  kieszonkowy, Józef Mazur.


Ziemia Lubelska z 17 II 1915 r. (Nr 48)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.