Owocowy terroryzm pewnej mniejszości, czyli gra nadal idzie o pomarańcze

1

Panama pomarańczowa.

Aresztowania pomarańczowych paskarzy.

Władze energicznie dobierają się do żydowskich kombinatorów.

WARSZAWA. 19. 1. (tel. wł.) imo wszelkich zarządzeń władz, wyznaczenia cen maksymalnych na pomarańcze i zapowiedzi surowych kar na spekulantów – spekulacje żydowskie z pomarańczami trwają nadal, wobec bowiem korzystnej konjunktury żydowscy hurtownicy i detaliści ciągną niemałe zyski.

Dziś w Warszawie władze przystąpiły nareszcie do represyj i dokonały szeregu aresztowań spekulantów owocowych.

Wydano nakazy aresztowania kilku wielkich żydowskich hurtowników owocowych, policja aresztowała również kilku „wózkarzy” sztucznie podbijających ceny na owoce i utrudniających zaopatrywanie w pomarańcze sklepów detalicznych. Rozbito też bandę terrorystów żydowskich, która siłą nie dopuszczała detalistów do hurtowni owocowych.

Spekulacja żydowska zostanie wkrótce zapewne ukrócona, bo niektóre polskie firmy zaczynają sprowadzać pomarańcze wprost z Hiszpanii.

Cena 1,30 zł. ustalona przez ministerstwo obowiązuje nadal bez zmian dla wszelkich gatunków pomarańcz. Drożej tych owoców sprzedawać nie wolno!

2

Tanie banany

płyną do Polski

GDYNIA 19. 1 (tel. wł.) Niebawem nadejść mają do Gdyni większe transporty bananów, które sprowadzone będą do Polski za obniżonem cłem. W związku z tem cena bananów znacznie spadnie. Spodziewana jest sprzedaż po cenie, nie przekraczającej 2 złote za kilogram.

3

Głos Lubelski z 20 I 1935 r. (Nr 20)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.