Do d… takie czopki!

3

Kiedy pomarańcze stanieją?

Koło 18-go b. m. mają nadejść do Lublina transporty tanich pomarańcz.

LUBLIN, 16 I. Jak się dowiadujemy, cena pomarańcz jest w Lublinie dlatego tak wysoka, a cena pomarańcz ustalona przez władze dla całej Polski na 1.30 za kg. dlatego dotąd nie weszła w życie, że miasto nasze podobno dotąd nie otrzymało tanich hiszpańskich pomarańcz.

Podaż tego artykułu w Gdyni jest wciąż jeszcze niedostateczna i hurtownicy na aukcjach podobno wciąż jeszcze biją się o każdą skrzynkę, a że Lublin nie posiada ani jednego hurtownika owoców południowych, a owocarnie lubelskie sprowadzają pomarańcze w małych ilościach z Warszawy.

Ominęły nas dzięki temu dotąd pomarańcze tanie, a musimy się zadawalniać drogiemi, które wprawdzie może już pochodzą z tanich transportów, ale nim dotrą do konsumenta – przechodzą przez tyle rąk żydowskich, że drożeją znacznie.

W sprawie ceny na pomarańcze odbyły się w starostwie grodzkiem już 2 konferencje, które jak dotąd nie dały rezultatów. Obniżka ceny jest jednak spodziewana już od 18 b. m. bowiem dwie firm, Zubrzycki i Radzymiński, zamówiły w Gdyni większe ilości tanich pomarańcz i nadejście transportów jest spodziewane w tym terminie.

Może więc Lublin się doczeka skutków dobroczynnych obniżki cła. Oby tylko pomarańcze nie staniały, gdy sezon na nie się skończy!

1

Ostrożnie z proszkami od bólu głowy. W domu Nr. 18 przy  ul. Reymonta zmarła po zażyciu 4 proszków od bólu głowy 29 letnia Katarzyna Pytlow, służąca. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą władze sądowe i lekarskie.

2Głos Lubelski z 17 I 1935 r. (Nr 17)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.