Jest taki dzień, czyli timeo Danaos et dona ferentes

25 kwietnia, tą właśnie ulicą, przejdzie do Gabinetu procesja z darami.
Tą właśnie ulicą, w dniu 25 kwietnia, przejdzie do Gabinetu procesja z darami.

(r) Z kroniki kościelnej. W dzień św. Marka Ewangelisty t. j. w przyszłą niedzielę, procesye wyjdą z kościołów o godz. 9 rano do miejsc następujących: z kościoła katedralnego do kościoła po-Misyonarskiego, z kościoła po-Bernardyńskiego do po-Wizytkowskiego, z kościoła na Kalinowszczyźnie do figury i o wpół do dziewiątej z kościoła na Czwartku do nowego krzyża.

Czyn obywatelski. Prezes Kasy Przemysłowców p. A. Kuczyński podniósł robotnikom swej fabryki płacę o 10 proc. ze względu na panującą drożyznę.

(r) Brak mięsa wołowego. W swoim czasie pisaliśmy o dającym odczuwać się braki mięsa wołowego w Lublinie, jednakże dotychczas nic się nie zmieniło na lepsze, a nawet przeciwnie jest coraz gorzej. Jak nas informują, w ostatnich czasach w lubelskich jatkach absolutnie mięsa wołowego dostać nie można, a nawet i cielęciny, Powodem tego zjawiska ma być taksa daleko niższa od kalkulującej się ceny mięsa wołowego, sprzedaż zaś powyżej taksy grozi karą administracyjną wraz z jej następstwami. Czyż władze odpowiednie nie uregulują jakoś tych stosunków?

Głos Lubelski z 23.IV.1915 r. (Nr 111)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.