Wódka! Tylko wódka?

1

Ślizgawica na Górnej. Jeden z naszych czytelników prosi, abyśmy zwrócili uwagę komu należy, że na ulicy Górnej od domu nr. 4 do domu nr. 8 panuje niebywała ślizgawica i wiele przechodzących osób wywraca się odnosząc mniejsze lub większe stłuczenia.

Winne tu jest niedbalstwo dozorców domowych, którzy nie posypują chodników piaskiem ni popiołem i nie zeskrobują lodu z chodników. Władze powinny w to wejrzeć i nakazać uporządkowanie ulicy, bo inaczej doczekamy się wkrótce wypadków łamania rąk i nóg na Górnej, tak, jak to ma często miejsce gdzieindziej.


Połykacz żelaza. W jednym ze szpitali lubelskich dokonano onegdaj niezwykłej operacji. Pacjentem był chłopiec, który skarżył się na bóle żołądka, a u którego prześwietlenie wykazało, że bóle pochodzą od licznych przedmiotów żelaznych w żołądku się znajdujących.

Operacji dokonano przez rozcięcie żołądka, z którego wydobyto 89 różnych śrubek, gwoździ i innych przedmiotów, które podobno w żołądku chorego leżały przez wiele lat, bo chłopiec połykać je miał w wieku niemowlęcym.

Na szczęście operacja się udała i chłopiec czuje się dobrze.


Codzienne kradzieże. Z terenów kolejowych na linji Lublin – Łuków skradzione zostały zasłony śnieżne. Kradzieży dokonał Michał Serafin zamieszkały w Lublinie przy ul. Krańcowej 25.

– Józefowi Ostańskiemu ul. Wierzbowa 12 skradziono 20 złotych gotówką z mieszkania w czasie nieobecności domowników.

– Rozalji Pożyc ul. Kresowa 6 skradziono koc i poduszkę wartości 40 zł. Kradzieży dokonano z balkonu.

Głos Lubelski  z 15 II 1935 r. (Nr 45)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.