Drobny ogień, drobne ogłoszenia, nieszkodliwy wulkan i najnowsza lista firm chrześcijańskich (że o posadzie towarzyszki nie wspomnimy…)

1

+ Drobny ogień.  W suszarni fabryki cykorji Ch. Freitaga i Bohma [?] na przedm. Kośminek zajął się wczoraj luft drewniany, od którego ogień zaczął się szerzyć na poddaszu. Przybyła zaalarmowana o godz. 3 po poł. straż ogniowa wyrąbała kawał dachu i do godz. 5 stłumiła ogień w zarodku. Straty niewielkie.


+ Program „Oazy” na niedzielę i poniedziałek składa się z obrazów: „Półdjable” (b. wesoła farsa w 4 cz.), „Córka Albjonu” (komedja ze znakomitą Zuzanną Granoe [?] w roli tytułowej) i „Zbiór orzechów kokosowych” (widoki z natury).

Dla dzieci prócz tego w każdą sobotę i niedzielę 1 seans od godz. 1 do 2 z programem specjalnym bez dramatów, na który wstęp dla dzieci  i towarzyszących im starszych wynosi  5, 10 lub 15 kop.


+ Teatr „Panteon” na dziś i jutro wznawia doskonałą satyrę na stosunki prusko-polskie pt. „H.K.T” pióra Art. Gliszczyńskiego z muzyką zebraną przez W. Dolskiego.


P a n n a   z rodziny ziemiańsko szlacheckiej, wykształcona, muzykalna, przyjmie posadę towarzyszki, lektorki lub samodzielny zarząd domem. Biuro W-nej Koporskiej Lublin.

Ziemia Lubelska z 13 II 1915 r. (Nr 44)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.