W moim magicznym Ogrodzie…

POCZ

(r) Orkiestra w ogrodzie miejskim. Od dnia dzisiejszego będzie przygrywać w Ogrodzie Saskim, zwyczajem lat poprzednich cztery razy tygodniowo tj. w soboty, niedziele, wtorki i czwartki orkiestra pod batutą p. Żołobińskiego b. kapelmistrza artyleryi.

(r) Waga w ogrodzie miejskim do ważenie publiczności została wydzierżawiona na sezon bieżący za 75 rb. 50 kop. p. Bujalskiemu.

(r) Znaczna kradzież. Członkowi intendentury wojskowej p. Pierecowi skradziono przy ul. Lubartowskiej Nr 10 trzynaście paczek herbaty wartości 1300 rb.

(r) Uciekinierzy. Policya powiatowa zatrzymała znów w gm. Jaszczów dwóch młodych chłopców którzy uciekli z domu popróbować szczęścia na wojnie. Są to: 14-letni mieszkaniec Charkowa Piotr Górbas i Nikifor Kasienienko z Kijowa w tymże wieku.

(r) Ujęcie dezertera. Mieszkaniec osady i gm. Piaski luterskie Szosta Akerman rekrut z r. 1911, który uciekł ze zbornego punktu, został teraz zatrzymany w Berdyczowie i przysłany do wojennego naczelnika w Lublinie.

Głos Lubelski z 24.IV.1915 r. (Nr 112)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.