A kto dziś nie poszukuje…?

(r) Z porządków miejskich. Dochodzą nas częste skargi mieszkańców Wieniawy ul. Wieniawskiej i okolicznych na fatalny stan ulic w tamtych miejscowościach. Rzeczywiście Wieniawa licznie zaludniona i położona pod bokiem pryncypialnej ulicy miasta, winna zapewnić swoim mieszkańcom jeżeli już nie wygodę, to choć niezbędne potrzeby. Tymczasem w noc ciemną w czasie najlepszej odwilży wprost trudno jest zapuścić się w tamte strony dzięki błotu, jak to mówią „po kolana” i wybojom. Dodajmy brak prymitywnego nawet miejscami oświetlenia a łatwo wyobrazimy sobie upośledzenie mieszkańców Wieniawy.


(r) Tajna fabryka wódki. Wydział miejscowej policyi śledczej wykrył u niejakiego Franciszka Doka (ul. Rybna Nr 8) prymitywne laboratoryum, służące do wyrobu nalewek na spirytusie denaturatowanym. Naczynia skonfiskowano, zaś winnego pociągnięto do odpowiedzialności.


(r) Kary administracyjne. Właścicieli jatek mięsnych [?]ka Erlichmana i Fajgę Fleiszera skazano w drodze administracyjnej na grzywnę w sumie po 15 rubli aresztu lub 10 dni aresztu.


– Mieszkańca Lublina Beniamina [Sz]wercberga za wykroczenie przeciw przepisom sanitarnym skazano na zapłacenie 15 rub. lub areszt dwutygodniowy.


M ł o d a   inteligentna osoba, nauczycielka z Łęczycy, poszukuje jakiegokolwiek zajęcia. Wiadomość w Admin. Głosu.


 POCZ_KASA

o t r z e b n a   jest zdolna podręczna do kapeluszy. Krakowskie Przedmieście. Kasa Przemysłowców. M. Modzelewska.


P o s z u k u j ę   jakiegokolwiek zajęcia np ekspedyenta, szwajcara lub woźnego. Ofert łaskawie przyjmuje Adminstracya „Głosu” dla „Radomiaka”.

Głos Lubelski z 19 II 1915 r. (Nr 50)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.