…znać już nastrój świąteczny

V_0359_1931_0092-00001

Przed świętami. Dzień wczorajszy, pogodny i dość ciepły przeszedł pod znakiem przygotowań świątecznych. W sklepach ruch znacznie się ożywił, gdyż wszyscy odkładali kupno sprawunków na ostatnie dni. Na ulicach pełno osób przyjezdnych, wojskowych. Wszyscy przybyli na święta do swych rodzin. W kościołach tłok. Lublinianie tłumnie oglądali groby. Po południu i przed wieczorem znać już było nastrój świąteczny.

2

Lublin sportowy w święta

Tak jak i w roku ubiegłym, obecnie na święta nie zapowiada się żadna poważna impreza piłkarska. Najdotkliwiej odczuje to niewątpliwie Unja która spotyka się już 12 b. m. z 22 p. p. w Siedlcach. Brak treningu u Unji wpłynie niewątpliwie ujemnie na jej grę z 22 p. p. który obecnie ma doskonały skład i niemniej dobrą formę.

Unja gra towarzyski mecz z AZS em w drugi dzień świąt. Inną imprezą, lekkoatletyczną będzie bieg naprzełaj Zw. Strzeleckiego. Bieg odbędzie się w drugi dzień świąt o godz. 2-ej. Startuje około 40 zawodników.

Również K. S. Hakoach zorganizował turniej ping pongowy o mistrzostwo m. Lublina.

Naogół jednak biorąc sportowo święta tegoroczne przedstawiają się b. blado.

3

Ziemia Lubelska z 4.IV.1931 r. (Nr 92)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej KUL
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.