Już (Ras)putin źle skończył. Tajemnica wielkanocnych promocji. Podniety i obłęd przy herbacie z Kopernikiem. Heweliusz smutny…

3

= „Ustabilizowane” ceny przedświąteczne. (.w) Dążenia niektórych drobnych kupców żydowskich do powrotu w okresie przedświątecznym na przebrzmiałą już drogę wyzysku i paska są dziś same przez się paraliżowane, występują jednak jeszcze dość często, szczególniej u kupców targowych. Zachowują oni przytem dawną taktykę, mającą na celu wprowadzenie w błąd konsumenta i władz, a polegającą na tem, że wygórowane nieprawdopodobnie ceny pobiera się na artykułach drobnych, służących jednak do codziennego użytku. Wystarczy przejść się na targi lubelskie i przestudjować ceny t. zw. „drobiazgów”, aby wydać odpowiedni sąd o tem co się w dalszym ciągu dzieje. Widać wyzyskiwacze żydowscy jeszcze niezupełnie pogodzili się ze swym losem. Ha! Zobaczymy, czy władze administracyjne potrafią nagiąć ich „przekonania” do warunków dzisiejszego, posanacyjnego życia.

1

„Rasputin”. Od wczoraj kino Colosseum wyświetla sensacyjny dramat, oparty na historji ostatnich lat carskiej Rosji p. t. „Rasputin”. Na tle zepsucia i przepychu dworu carskiego, w splocie intryg i knowań kamaryli dworskiej przesuwa się demoniczna postać złowrogiego mnicha, który obłąkawszy umysły pary cesarskiej Romanowych, swojem wmieszaniem się w życie dworskie i polityczne pchnął imperjum rosyjskie w przepaść. Widz tak treścią obrazu, jak piękną wystawą i reżyserją zostaje przykuty do widowiska, pełnego sensacji i dreszczu dramatycznego.

4

L aki i primule kwitnące, sadzonki malin do sprzedania w majątku Rury.

2

Głos Lubelski z 1.IV.1925 r. (Nr 91)

Ilustracje ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej WBP w Lublinie
i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.