Parafii rzymskokatolickiej Nawrócenia św. Pawła w Lublinie…

…przy ulicy Bernardyńskiej 5: serdeczne „Bóg zapłać!” za troskę i opiekę nad duszyczkami naszymi grzesznymi i za to, że nie musimy przejmować się sprawami tego świata. Bo Pan uchroni nas przed upadkiem… zwłaszcza na, pokrytym lodem, chodniku przy kościele na rzeczonej ulicy Bernardyńskiej. A może byście, Ojcowie Duchowni, pomogli naszemu Stwórcy uchronić nas grzesznych przed bólem owego, na śliskim chodniku, upadku? I posypali go piaskiem. Lubo też solą. Powiadają Starsi, że i popiół z pieca (nie, nie ten, w który obrócić się spodziewamy!) zdać się na śliskość ową może.
A może przyczynę, okrutnej tej śliskości, na zawsze już usunąć? Znaczy chodnik zerwać do imentu, iment ów zaorać i trawą, w wiosennej porze, zasiać. A następnie, dla odstraszenia niewiernych, pieszych Lublina mieszkańców (kobiety z dzieciątkami w wózkach, staruszek i staruszków w szczególności) taśmą czerwoną w białe pasy zagrodzić. Albo i lepiej białą, jeno na czerwone pasy zdobioną. Bo biały to niewinności oznaczenie.
I sposób ów, na Dolnej Panny Maryi ulicy, sprawdza się extraordynaryjnie.
Z góry o wybaczenie za swą śmiałość proszę. I za wiarę słabą, co nie zawsze przed upadkiem uchroni. Ale może i Wasza jest racja, że pokładanie ufności w piach bezrozumny, miast w Opatrzność…pogaństwa to oznaka… Pogański to kraj, pogański obyczaj. Ja nie Gender wszakże, nie mahometanin przebrzydły… ino „człowiek jam niewdzięczny „, o członków swoich całość, i marnej mej człowieczej powłoki integralność, jako też niezbyt duże jej uszkodzenie, zatroskany.
Amen.

Jedna myśl na temat “Parafii rzymskokatolickiej Nawrócenia św. Pawła w Lublinie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.