Biblijna przypowieść o Dawidzie i trąbach…

…nie jest wprawdzie jedynym tematem, poruszonym w liście skierowanym do Pana Prezydenta Miasta Lublin (najlepiej sprawdzić to samemu, czytając list w całości), nie jest również – tak naprawdę – opowieścią biblijną o Dawidzie i trąbach, jak prezentuje to „Gazeta w Lublinie”, ale chwała jej za to, że temat – używając – trąbowej terminologii, w ogóle w mediach zabrzmiał. Oto dowód (można, a nawet trzeba kliknąć w obrazek):

lublin.gazeta.pl
lublin.gazeta.pl

Jednak niezbędnych jest kilka zdań wyjaśnienia:

1) Nie napisałem, że trąby jerychońskie są groźniejsze, pod względem drgań i hałasu, od Dawida Podsiadło i Skubasa. Napisałem, że są oni niewątpliwie skuteczniejsiniż trąby jerychońskie;

2) Z artykułu wynika, że nie lubię Dawida Podsiadło. Skądże znowu… to bardzo spoko gość i gra fajną muzykę. Ale gdyby w tym miejscu wystąpił np. Pink Floyd, w moim prywatnym rankingu stojący znacznie wyżej, też bym miał podobne obiekcje;

3) Kaliber 44 też wystąpi – a to jest już, nawet pasuje do całej tej sytuacji, muzyka buntu. A jaki sens ma bunt, którego nikt nie słyszy?

4) A imprezie mają towarzyszyć również przeróżne popisy DJ-ów, których „twórczość” opiera się najczęściej na głośnym rytmie i basach: te zaś – przy dobrym nagłośnieniu (a na takie niewątpliwie stać organizatorów) – i słychać i czuć: w drżeniu szyb, szkła w kredensie, we własnym ciele… Czy chcielibyście zostać ludźmi subwooferami?

5) Trąby trąbami… ale co z całą resztą: hospicjum, małymi dziećmi, starszymi ludźmi, młodzieżą uczącą się do matury i nie tylko, ludźmi normalnie pracującymi i mającymi prawo do odpoczynku… No tak, macie rację: to dopiero trąby jerychońskie!

6) A wszystkich, obecnie tak licznie odwiedzających skromne progu Gabinetu, zachęcam do lektury innych, równie ciekawych, tekstów. Zapewniam, wcale nie są gorsze…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.