Pan Prezydent Żuk znany jest ze swojej niechęci do odpowiadania na pytania Lublinian. Pytania, które czytaliście ostatnio w Gabinecie, to nie pierwsze pytania, z którymi nasz Świdniczanin ma problem.
Do czasów II wojny światowej ulica Wesoła miała bezpośrednie połączenie z ulicą Bernardyńską. Jeden obraz wart jest tysiąca słów, zatem spójrzcie na fragment planu Lublina z roku 1931:
Teraz jednak, próbując dojechać do końca (a raczej początku) Wesołej, do Bernardyńskiej nie dotrzecie. Natraficie na coś takiego:
Od strony ulicy Bernardyńskiej sytuacja wygląda tak:

Co się zatem zdarzyło, że obecnie sytuacja wygląda inaczej niż przed wojną? Zdarzyli się Niemcy… Otóż, po roku 1939 Browar Vetterów przy ulicy Bernardyńskiej 15 został przez Niemców znacjonalizowany i poddany zarządowi niemieckiemu. Okupant, podobnie jak i dzisiaj niektóre urzędy, mógł bezkarnie zrobić wszystko: zatem Niemcy ten odcinek Wesołej zagrodzili i – bezprawnie – włączyli do posesji browaru. Po wojnie nie przywrócono sytuacji pierwotnej i trwa ten stan, aż po dzień dzisiejszy.
Ponieważ produkcja piwa w browarze przy Bernardyńskiej od lat kilku nie jest już prowadzona, nie powinno być obecnie najmniejszych problemów z odtworzeniem Wesołej w jej pierwotnym biegu. Wychodząc z tego założenia, 7 czerwca 2011, zwróciłem się do Pana Prezydenta Żuka, ze stosownym wnioskiem:
Tu zapadło milczenie… Po roku zatem przypomniałem się – w sposób możliwie delikatny – Panu Prezydentowi Żukowi:
Nie wiem, czy aż tak bardzo Pan Prezydent lubi złoto, bo powiadają, że milczenie jest złotem. Tym razem milczał zawzięcie całe dwa lata i milczy nadal… chociaż, w tym roku, ponownie stosowne pismo wystosowałem:
A zatem pytam – jak w wyżej wymienionych pismach.
Pytam również, czy wie Pan, Panie Prezydencie, że zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego, na złożony do urzędu wniosek, powinien Pan Prezydent, lub wyznaczony przez Pana Prezydenta, urzędnik – odpowiedzieć w ciągu dni 30-tu. A w przypadku, gdy wniosku przedmiot, przekracza – skomplikowaniem swem – pojmowanie rozpatrującej go osoby, osoba ta winna – na piśmie – termin nowy do odpowiedzi stosowny wyznaczyć?
Pytam również, czy to prawda, że teren browaru przy ulicy Bernardyńskiej 15 nie należy już do Skarbu Państwa?
Czy to prawda, że w 2012 roku napisał Pan Prezydent, że teren browaru przy ulicy Bernardyńskiej 15, należy do Skarbu Państwa?
Czyj zatem teren, Browaru czy Skarbu Państwa, Perła S. A. udostępnia obecnie mieszkańcom Lublina w celach – podobno – rekreacyjnych?
Kto zatem, Perła S.A., czy Skarb Państwa, winien mieszkańcom zwrócić zagrabioną przez Niemca ulicę Wesołą?
Czy Pan Prezydent posiada wiedzę, że niektóre części Lublina nadal znajdują się pod okupacją niemiecką i ponoszą jej skutki?
Czy Pan Prezydent coś wie, czego my nie? Bo na aktualnej mapie Google, Wesoła biegnie tak:
Zastanawiając się nad odpowiedziami, proszę spojrzeć raz jeszcze:


5 myśli na temat “Pytania do Prezydenta Żuka w związku z zajmowaniem ulicy Wesołej przez f-mę Perła S.A”