Miraculia Lubelskie czyli cudowne Lublina opisanie z osobliwościami jego wszelkiemi poczynione (3)

Dziś kolejny odcinek niezwykłego przewodnika po Mieście z Cudów Wszelakich Słynącym, spisanego przez wielebnego ojca Fundamenta, opata klasztoru Braci Strapionych pod wezwaniem Obwodnicy Zawsze w Budowie Będącej. O fontannie wtorej dziś opowieść niezwykła, niezapomniana i w ogóle… nie ważne. Zapomnieliśmy najwyraźniej, co w ogóle….

pruszony

Źródło: Google Street View

3) Pruszonowe Gacie. Oj… niełatwem zadaniem jest opisane curiosum owego, jako że słowem trudno jest oddać bezmiar i ogrom owej osobliwości. Wszak dylemat to odwieczny: jak opisać nieopisywalne? Jak dać słowo temu co słowem wyrazić się nie da. Wielu mędrcom sztuka ta przysparzała niestrawności i żołądka bólu. Mimo i naszej nie najlepszej w tem względzie kondycyi, temu zadaniu sprostać się postaramy. A z owymi Spodniami było tak: pewnego wiosennego (letniego, jesiennego lub też zimowego dnia) Pruszko Prezydent pomarkotniał czemuś. – Ech! – westchnął – Ech, że ech! I nic już nigdy więcej nie powiedział – na tą przypadłość cierpią podobnież Ludzie Niemali, czyli ci wszyscy, co o swej wspaniałości i gieniuszu są przekonani (nawet bardziej niż święcie). Pruszko (w swym mniemaniu) zrobił wiele dla Koziego Grodu tak wiele, że…  wszyscy Lublina mieszkańcy wspominać winni jego imię z nabożną czcią i na kolana upadając. Rzecz w tem, że nikt nie wie jakie to były zasługi i czyny wielkie. Nie zginie zatem pamięć o czynach jego! Nie zginie zatem pamięć o czynach jego? Nie zginie zatem pamięć o… o czym nie zginie pamięć, przypomnijcie proszę! No przecie, wszyscy będziemy pamiętać o… o Bogowie! o czem też mieliśmy pisać ninie? Jak że to?! Zali wżdy?! Może to być?! Snadnie może, skoro jest…

(Ciąg Dalszy Nastąpi: niech nikt nie wątpi!)

W poprzednich odcinkach: 1, 2

i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

3 myśli na temat “Miraculia Lubelskie czyli cudowne Lublina opisanie z osobliwościami jego wszelkiemi poczynione (3)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.