Miraculia Lubelskie czyli cudowne Lublina opisanie z osobliwościami jego wszelkiemi poczynione (1)

Rozpoczynamy publikację niezwykłego przewodnika po Mieście z Cudów Wszelakich Słynącym, spisanego przez wielebnego ojca Fundamenta, opata klasztoru Braci Strapionych pod wezwaniem Obwodnicy Zawsze w Budowie Będącej. Kolejne odcinki tej niezwykłej opowieści o treści, co się w głowie nie mieści, Gabinet co tydzień zamieści. Chyba, że nie… A dziś wstęp do rozdziału o fontannach.

IMG_1839sep

W Lublinie byli prezydenci posiadają upamiętniające ich fontanny – w żadnym innym mieście tego niema. Fontanny te zwyczajowo nazywane są Fontannami Uciekających Byłych Prezydentów. Nazwano je tak nie bez powodu: Miejskie Przedsiębiorstwo Wniosków i Kanalij postanowiło w ten sposób upamiętnić miejsca, w których uciekający przed mieszkańcami Byli Prezydenci zatrzymali się na popas. Ziemia, po której stąpali Byli Prezydenci, była tak tymi aktami niewątpliwej profanacji poruszona, że po prostu z bezsiły, nic zrobić nie mogąc, płakać poczęła rzewnemi łzami. A wiadomo powszechnie, że tam gdzie ziemia płacze, tam od razu bije źródełko. Tak też było i w tym przypadku. MPWiK jednakowoż, działając z poruczenia i za wiedzą Chociaż Obecnego, Ale W Przyszłości Niewątpliwie Byłego Prezydenta, postanowiła nie dopuścić do jakichkolwiek, nieautoryzowanych przez Tego Miasta Urząd, przejawów manifestacji, nawet jeśli manifestacji tej dokonywać miałyby siły samej Przyrody, w efekcie maskując cudowne źródełka szkaradnej postaci fontannami. Fontanny wspomniane są następujące:

(Ciąg Dalszy Nastąpi: niech nikt nie wątpi!)

Część: 2, 3

i-hate-facebook1Polub Gabinet na Facebooku!

3 myśli na temat “Miraculia Lubelskie czyli cudowne Lublina opisanie z osobliwościami jego wszelkiemi poczynione (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.